Bez kategorii

Wózki magazynowe – na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Spory wybór

Ogromna ilość wózków magazynowych dostępnych na rynku z jednej strony cieszy, ale z drugiej spowodować może spory mętlik w naszej głowie. Kompletnie nie wiemy na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Nie wiemy także jaki parametr jest najbardziej istotny? W związku z tym powinniśmy wskazać rozróżnienie podstawowe pomiędzy magazynowymi wózkami oraz parametry, które wpływają szczególnie na użytkowanie sprzętu.

Rodzaje wózków magazynowych

Na początku warto wskazać rozróżnienie podstawowe pomiędzy magazynowymi wózkami.

  1. Wózki magazynowe platformowe – są to wózki wyposażone w przestrzeń płaską, na której umieszcza się niespaletyzowane towary. Może mieć także pałąk do pchania, z jeden czy też z dwóch stron. Także są dostępne platformowe wózki z zabudowanymi burtami.
  2. Wózki magazynowe sklepowe – tutaj wyróżniamy dwa rodzaje wózków. Pierwsze to te, z których korzystają klienci sklepów, a drugi rodzaj to wózki, które są przeznaczone do transportu towaru na magazynie.
  3. Wózki magazynowe taczkowo-schodowe – wózek dwukołowy, z ładowczym podestem oraz wysoką rączką. Niektóre z tych wózków mają dodatkowo wysuwaną specjalną platformę.

Nieco więcej o tych wszystkich wózkach możemy poczytać na stronie https://e-hak24.pl/magazyn/wozki. Znajdziemy tam jeszcze więcej wózków magazynowych, które mają określone parametry jak i także wymiar. Wskazać można tutaj wózek z nośnymi wspornikami. Rozwiązaniem równie ciekawym są składane wózki handlowe. Do niewielkich przestrzeni są wręcz idealne. Wyboru musimy dokonać samodzielnie, biorąc pod uwagę swoje wewnętrzne potrzeby oraz specyfikę naszej branży.

 

Komentarze z Facebooka