Różne

Wędkarstwo morskie

Port Ustka jest jednym z kilkunastu polskich portów, gdzie organizowane są rejsy wędkarskie na połów dorsza w morzu. To doskonała atrakcja, zwłaszcza dla przebywających na wczasach w Ustce amatorów mocnych wrażeń i moczenia kija. Wędkarstwo morskie Ustka realizuje przy pomocy kilkunastu jednostek, w większości  są to kutry rybackie przystosowane do świadczenia usługi pod nazwą REJSY WĘDKARSKIE.

Spacerując latem po usteckim porcie jednostek wędkarskich nie zobaczymy.  Dopiero po południu,  już od godziny szesnastej kutry zaczynają wracać z rejsów wędkarskich .
Zazwyczaj większość z nich zatrzymuje się po zachodniej stronie portu, ale stojąc  po wschodniej stronie (tu znajduje się centrum miasta, latarnia, promenada i urzędy) możemy obserwować wysiadających z jednostek wędkarzy obładowanych torbami z rybą.

W porcie stoją zaparkowane auta amatorów rejsów wędkarskich, którzy właśnie wypłynęli w rejs i to do nich  po zakończonym rejsie z mozołem pakują oni swój sprzęt połowowy i złowione ryby.
Jeśli jest sztormowa pogoda i nie ma wyjść w morze, to wówczas możemy policzyć jednostki wykonujące rejsy wędkarskie, bowiem większość z nich ma przymocowane banery reklamowe.

Można wówczas zebrać informacje na temat możliwości odbycia rejsu oraz warunków, na jakich dany armator wykonuje usługę.
Polecamy port Ustka jako miejsce wypraw wędkarskich, bowiem nasi szyprowie znają doskonale  bałtycki akwen i bez ryby raczej nie wracają do portu

Komentarze z Facebooka