Bez kategorii

Psi hotel jako pomysł na biznes

Hotele dla psów to rodzaj działalności, która zyskuje na popularności. Mogą to być domy, gdzie każdy pies ma osobny pokój lub biega z innymi czworonogami. Nie gorzej sprawują się mniejsze obiekty, gdzie psiaki mieszkają w kojcach lub boksach. Przykładem takiego biznesu jest psi hotel w Chełmnie, który oferuje pobyt dla psów małych i średnich.

Od czego zacząć? 

Trzeba pamiętać, że inwestycja w tego rodzaju działalność wymaga nie tylko przygotowania finansowego, ale także zamiłowania do zwierząt. Ważna jest również wiedza z zakresu jak pielęgnować psa. Profesjonalne podejście do czworonoga i obszerna wiedza na jego temat sprawi, że klienci sami się znajdą i będą polecali nasz psi hotelik innym osobom. Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest pasja i zamiłowanie do zwierzaków. Wtedy wszyscy będą zadowoleni – pies, opiekun oraz właściciel hotelu.

O czym warto pamiętać? 

Na pewno wybierając tego typu biznes trzeba liczyć się z pracą czasem nawet 24 godziny na dobę. Do tego psy potrzebują ruchu. Warto więc znaleźć lokal, który ma na swojej działce wiele terenów zielonych. Niezbędne będzie także przygotowanie regulaminu hotelu oraz załatwienie wszelkich kwestii prawnych.

Jakie dodatkowe usługi można zaoferować?

Niektóre psie hotele oferują pobyt także innym zwierzętom. Zdarza się również, że pracownicy mają wykształcenie weterynaryjne, choć w świetle prawa nie jest to wymagane. Część z ośrodków prowadzi także dodatkowo konsultacje z behawiorystą lub SPA dla psów.

Komentarze z Facebooka