Zdrowie

Pielęgnacja tatuażu

Wreszcie wytatuowałeś wzór, o którym zawsze marzyłeś. Odwiedziłeś nawet kilka studiów tatuażu i ostatecznie wybrałeś tatuatora do wykonania tej pracy. Ale czy zaznajomiłeś się z najważniejszą częścią robienia tatuażu?

Wiele osób o tym nie wie, ale najważniejszą częścią robienia tatuażu jest jego pielęgnacja. Tak, piękny projekt tatuażu i bardzo dobry artysta są ważne, ale jeśli masz świeży tatuaż, a nie masz odpowiedniej wiedzy, aby się nim zająć, wszystkie twoje wysiłki pójdą na marne. Szkoda patrzeć, jak wspaniałe dzieło sztuki marnuje się tylko z powodu zaniedbania pielęgnacji tatuażu. Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz

Tatuaż jest traktowany jak otwarta rana, ale opieka jest zupełnie inna. To może wydawać się skomplikowane, ale jeśli wiesz, co robisz, pielęgnacja tatuażu naprawdę nie jest taka trudna.

Przede wszystkim przed pójściem do salonu tatuażu powinieneś mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby zadbać o swój nowy tatuaż. Takie postępowanie zapobiegnie wystąpieniu niepożądanego zanieczyszczenia. Będziesz potrzebował: wysokiej jakości płynu do pielęgnacji tatuażu, bawełnianych ręczników lub niestrzępiących się ręczników papierowych, mydła antybakteryjnego i kremu z antybiotykiem. Ten ostatni będzie stosowany tylko w przypadku wystąpienia jakichkolwiek infekcji, lecz zawsze lepiej mieć ten krem ​​na wypadek infekcji, choć zazwyczaj wyląduje on nieużywany w apteczce.

Po sesji tatuażu poproś artystę, aby owinął nowy tatuaż bawełnianym bandażem, materiał ten wchłania nadmiar atramentu i krwi, jednocześnie pozwalając tatuażowi oddychać, co pomaga w procesie gojenia.

Następnie idź prosto do domu i po dwóch godzinach ostrożnie zdejmij bandaż. Jeśli się przyklei, zwilż bawełniany bandaż ciepłą wodą, aby rozluźnić zaschniętą krew. Po zdjęciu bandażu zmyj nadmiar atramentu i krwi mydłem antybakteryjnym. Zauważysz również, że z tatuażu wypływa przezroczysta, bursztynowa substancja. Nazywa się to plazmą i jeśli nie zostanie umyte, zamieni się w gruby strup. Ponieważ nie chcemy, aby tak się stało, umyj to dokładnie. Następnie osusz, nie pocieraj. Wysusz na powietrzu przez kilka sekund, a następnie nałóż tatuaż po zastosowaniu balsamu pielęgnacyjnego. Nie bandażuj ponownie.

Powtórz ten proces, jeśli zauważysz, że z tatuażu wycieka plazma, ponieważ nie chcesz, aby osocze wyschło, więc będziemy musieli wielokrotnie myć tatuaż, aż przestanie wyciekać.

Komentarze z Facebooka