Zdrowie

Opieka pooperacyjna i regeneracja po powiększaniu ust

kobieta z powiększonymi ustami

Szukasz informacji na temat opieki pooperacyjnej po powiększaniu ust? Zapewne wpisywałaś w wyszukiwarkę hasło: “powiększanie ust sosnowiec”. Jeśli nie znalazłaś nic interesującego, to spieszymy z pomocą – poniższy tekst zdradzi Ci wszystkie tajemnice na ten temat oraz powiększania ust ogólnie. Przeczytaj go koniecznie!

 

Czas rekonwalescencji w przypadku opcji niechirurgicznych (zastrzyki wypełniające i makijaż permanentny) jest minimalny. Mogą wystąpić pewne siniaki lub obrzęk, które z czasem ustąpią.

 

Twój chirurg omówi, jak długo potrwa zanim będziesz mogła wrócić do normalnego poziomu aktywności i pracy. Po operacji, Ty i Twój opiekun otrzymacie szczegółowe instrukcje dotyczące opieki pooperacyjnej, w tym informacje o:

 

  • Drenów, jeśli zostały założone;
  • Normalnych objawach, których będziesz doświadczać;
  • Potencjalnych oznakach powikłań.

 

Bezpośrednio po zabiegu powiększania ust (chirurgicznym)

Po zabiegu wystąpi zasinienie i obrzęk, z lekkim do umiarkowanego dyskomfortem przez dzień lub dwa. W celu zmniejszenia obrzęku, siniaków i bólu można przykładać zimny okład na miejsce operacji. Przez jeden lub dwa dni może być Pani/Pan ograniczona/y do diety płynnej. Najprawdopodobniej w dniu operacji będzie Pani/Pan mobilna/y, ale Pani/Pana aktywność będzie ograniczona.

 

Ramy czasowe rekonwalescencji po chirurgicznym powiększeniu ust

Niezwykle ważne jest, abyś przestrzegał wszystkich instrukcji dotyczących opieki nad pacjentem, przekazanych przez Twojego chirurga. Obejmują one informacje na temat noszenia odzieży uciskowej, pielęgnacji drenów, jeśli zostały założone, przyjmowania antybiotyków, jeśli zostały przepisane oraz poziomu i rodzaju aktywności, która jest bezpieczna. Chirurg udzieli również szczegółowych instrukcji na temat normalnych objawów, których będziesz doświadczać oraz wszelkich potencjalnych oznak powikłań. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że ilość czasu potrzebnego na powrót do zdrowia różni się znacznie w zależności od osoby.

 

Sprawdź: powiększanie ust sosnowiec

 

Pierwsze dwa tygodnie

W ciągu tygodnia powinnaś być w stanie wrócić do pracy i innych normalnych zajęć.

Szwy są usuwane w ciągu czterech do sześciu dni; szwy umieszczone wewnątrz jamy ustnej rozpuszczą się w podobnym czasie.

Przez okres do dziesięciu dni pacjent może być ograniczony do łagodnej diety.

 

Tydzień drugi do ósmego

Po czterech do sześciu tygodniach można powrócić do energicznej aktywności fizycznej.

Komentarze z Facebooka