Nieruchomości

Mieszkania w kamienicach nadal popularne

Czy w dobie nowoczesnych bloków kamienice odeszły w zapomnienie? Nic z tych rzeczy! Jest wiele kwestii, które zachęcają do ich kupna.

Pierwszą kwestią jest lokalizacja. Kamienice zazwyczaj położone są w centrach miast, przez co stanowią gratkę zarówno dla osób, które chcą kupić mieszkanie, aby samemu je użytkować, jak i dla tych, którzy myślą o nim jak o przyszłej inwestycji. Dużo łatwiej wynająć mieszkanie w kamienicy znajdujące się w śródmieściu (głównie studentom), niż luksusowy apartament na przedmieściach. Kolejnym elementem zachęcającym do zakupu mieszkania w kamienicy jest cena. Duży metraż po remoncie zazwyczaj i tak jest tańszy od mieszkania w bloku – i to niekoniecznie nowym.

Kamienice, to miejsce idealne dla osób ceniących sobie nietuzinkowy klimat, dlatego tak często są kupowane przez artystów. Przyciąga ich nie tylko duża przestrzeń. W porównaniu do nowych apartamentów, mieszkania w kamienicach są oryginalne o niestandardowym rozkładzie. W dzisiejszych czasach, kiedy panuje moda na rzeczy nietuzinkowe – wysokie sufity, nieoczywisty kształt, a także wspaniałe oświetlenie i grube mury naprawdę mogą przyciągać. Dodatkowo wiele kamienic ma już swoją ogromną historię, ale jest odrestaurowanych, dlatego wchodząc tam można przenieść się w czasie, a historia jest praktycznie namacalna.

Komentarze z Facebooka