Zdrowie

Kiedy zaleca się szczepienie na HPV?

Rutynowe szczepienie przeciw HPV jest zalecane dla chłopców i dziewcząt w wieku 11 lub 12 lat. Dlaczego w tym wieku? Ponieważ zapewnia najwyższą produkcję przeciwciał ochronnych i następuje przed ekspozycją na wirusa. Mężczyźni i kobiety do 26 roku życia również powinni zostać zaszczepieni, jeśli wcześniej nie otrzymali szczepionki lub nie ukończyli serii. Ważne jest wczesne szczepienie, ponieważ około 75% nowych zakażeń HPV występuje u osób w wieku 15–24 lat. Sprawdź: Darmowe szczepienia Covid

Szczepienia są bezpieczne, skuteczne i skutecznie ograniczyły przenoszenie wielu śmiertelnych chorób. To samo dotyczy szczepionek przeciwko wirusowi HPV. Szczepionki przeciwko HPV są stale monitorowane pod kątem ich bezpieczeństwa i skuteczności. A jeśli uważasz, że pomysł szczepionki zapobiegającej rakowi jest rewolucyjny, zastanów się nad tym: szczepionka przeciwko wirusowi HPV jest drugą szczepionką, która może zapobiegać rakowi – pierwszą jest szczepionka przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B.

Mamy szczepionki, które zapobiegają rakowi. Teraz musimy je zdobyć i zachęcić do tego innych. Przestańmy pomijać to proste narzędzie, które zapobiegnie około 33 000 przypadków raka związanego z HPV każdego roku w USA. A co by było, gdybyś mógł po prostu otrzymać prostą szczepionkę, aby zapobiec rakowi? Biorąc pod uwagę HPV, to teoretycznie możesz.

Komentarze z Facebooka