Różne

Kiedy można uniknąć wymiany przedniej szyby

Wystarczy jeden luźny kamień lub inne drobne uderzenie, aby spowodować uszkodzenie szyby przedniej. Następnie musisz zdecydować co dalej. Bez wątpienia przemknie Ci przez głowę wiele palących pytań: jak poważne są szkody? Czy można to naprawić? Czy trzeba wymienić całą przednią szybę? Ile to wszystko będzie mnie kosztowało? Sprawdź: Prawo jazdy Bydgoszcz

Naprawa przedniej szyby jest szybsza i tańsza niż wymiana. Można zaoszczędzić czas i pieniądze, naprawiając przednie szyby, gdy tylko jest to możliwe. Niektóre dziurki można szybko i łatwo załatać, bez uszczerbku dla wytrzymałości i bezpieczeństwa. Inne, poważniejsze uszkodzenia (nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie wyglądają na poważne), będą wymagały pełnej wymiany.

Jeśli twoja szyba przednia jest tylko wyszczerbiona, zazwyczaj można ją naprawić, pod warunkiem, że układ spełnia kryteria dotyczące wielkości i położenia. Jeśli jednak szkło pęknie, nie będzie można go naprawić i konieczna będzie jego wymiana. Powodem tego jest fakt, że nawet jeśli pęknięcie wydaje się dość niewielkie, poważnie obniża ono wytrzymałość przedniej szyby jako całości – zagraża Twojemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu pasażerów. Szyby przednie nie tylko zapewniają schronienie przed żywiołami, ale także zapewniają około 30% integralności strukturalnej pojazdu. Oprócz tego przednie szyby są istotnym elementem, jeśli chodzi o poduszki powietrzne. Słaba lub uszkodzona szyba przednia może się całkowicie odłączyć po wyzwoleniu poduszki powietrznej. Spowodowałoby to również nadmuchanie poduszki powietrznej nad deską rozdzielczą i nie zapewniłoby istotnej ochrony pasażerowi lub kierowcy.

Komentarze z Facebooka