Edukacja

Jak uczyć się języków obcych?

Mówienie to najlepszy sposób na naukę języka. Na pewno mnóstwo razy słyszałeś tę radę, prawda? Niestety dla osób nieśmiałych mówienie w obcym języku jest ogromnym wyzwaniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że ćwiczenie nowego języka z innymi ludźmi ma wiele zalet. Oto kilka z nich:

Przede wszystkim możesz sprawdzić w jaki sposób dany język jest używany w praktyce. Kiedy większość czasu spędzasz na materiałach językowych skierowanych do osób uczących się języka, język, którego się uczysz, jest dokładnie taki, czyli skierowany do osób uczących się języka. Może będzie to dla Ciebie duże zaskoczenie, ale często język, którego się uczysz w szkole znacznie różni się od tego jak się go wykorzystuje w praktyce. Jeśli nie masz wokół siebie znajomych, którzy znają ten język, którego się uczysz, warto zapisać się na specjalny kurs, gdzie regularnie będziemy mogli rozmawiać. Pomóc może w tym kurs chińskiego Bydgoszcz.

Język skierowany do osób uczących się jest zwykle uprzejmy, trochę przestarzały i niestety ograniczony. Ludzie na ulicy są dynamiczni, rozmawiają w biegu, korzystają ze skrótów myślowych i przede wszystkim targają nimi emocje. Wszystko to sprawia, że są niesamowitym źródłem wiedzy.

Rozmawiając z innymi ludźmi dodatkowo możesz otrzymać wskazówki dotyczące kultury, języka potocznego, a nawet niewerbalne aspekty języka, takie jak język ciała, mimika i ton głosu. Co niezwykle ważne, podczas rozmowy szybko możesz dostrzec swoje słabe punkty i mocne strony.

Rozmawiając z native speakerem, znajdujesz się w nieznanym środowisku, a Twoje umiejętności są naprawdę sprawdzane. Nauka w szkole bez native speakera to trochę jak nauka jazdy na zamkniętym placu – prawdziwa nauka zaczyna się, kiedy wyjdzie się wśród ludzi.

Komentarze z Facebooka