Różne

Czy w polskich lokalach z zagraniczną kuchnią zjemy prawdziwe potrawy rodem z Grecji lub Japonii?

Grecy są jedynymi z mieszkańców Europy, którzy naprawdę lubią bardzo dobrze zjeść. Pod nazwą greckich restauracji funkcjonuje już wiele lokali w naszym kraju. W menu greckich restauracji w naszym kraju znajduje się wiele dań, o których jednak istnieniu Grek nie ma bladego pojęcia. Do takich potraw zaliczamy na przykład pizze po grecku. Jednak trzeba wybrać się do tego pięknego kraju, aby skosztować prawdziwej greckiej kuchni.

Prawdziwy smak greckich dań można poznać w lokalu gastronomicznym, który z zewnątrz nie sprawia pozytywnego wrażenia i będąc w Grecji warto tam się udać. Posiłki w restauracjach Grecy spożywają jedynie w większym towarzystwie i obowiązuje wtedy zasada, aby na stole było jak najwięcej dań. Oliwa z oliwek stanowi podstawę greckich potraw i podają ją nawet do pieczywa. Grecy cenią sobie dobrze przyrządzoną baraninę oraz wiele gatunków ryb. Już od epoki starożytnej niezwykle dużą popularnością cieszą się na całym ziemskim globie wina greckie, o których warto tutaj wspomnieć, gdyż są uważane za jedne z najlepszych na świecie.

Podobnie jak w lokalach greckich w Polsce, jest z restauracjami orientalnymi. Bardzo często wymieszane są smaki polskie oraz azjatyckie. Czasem ciężko jest  skosztować prawdziwych smaków Azji. Istnieją jednak lokale, w których poczujemy prawdziwą Japonię oraz Chiny. Warto sprawdzić kuchnia azjatycka Poznań która, cały czas stara się przygotowywać nowe rzeczy w menu.

Komentarze z Facebooka