Nieruchomości

3 najważniejsze elementy przed kupnem mieszkania!

Może nie jest łatwo podjąć decyzję o kupnie domu lub mieszkania, ale jest to jedna z tych prostszych rzeczy z tym związanych – dalej zaczynają się schody. Wariantów jest tak wiele, że można zwariować. Nowe mieszkanie czy używane? Jaka lokalizacja? Dom czy blok? Wszystkie te kwestie mają zarówno swoje wady oraz zalety. Kupując lokal na rynku wtórnym musimy się skupić na 3 głównych zagadnieniach, abyśmy później nie mieli problemów.

Pierwsza sprawa to lokalizacja. To na tym powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności. Wszystko tutaj zależy od naszych upodobań – czy wolimy ciszę i spokój, ale jednak miejsce oddalone od centrum czy jednak nie przeszkadza nam wielkomiejski hałas. Jeżeli decydujemy się na drugą opcję, a nieruchomość dodatkowo jest położona dalej od głównej ulicy, ważna jest droga dojazdowa.

Chociaż szukając naszego przyszłego lokum, skupiamy się na jego wyglądzie, nie powinien to być główny czynnik decydujący. Niezwykle istotną kwestią jest stan prawny nieruchomości. Musimy koniecznie dowiedzieć się, czy nieruchomość nie jest zadłużona i jaka jest jej forma własności. Tych informacji szukamy w Księdze Wieczystej.

Ostatnim, chociaż równie ważnym elementem jest stan techniczny. Warto sprawdzić materiał budowlany, dlatego przed dokonaniem zakupu poprośmy o wgląd do projektu. Równie istotny jest stan dachu, elewacji i komina. Naprawa któregokolwiek z tych elementów może nas drogo kosztować.

Komentarze z Facebooka