Zabawy dziecięce są z pewnością najbardziej nam wszystkim znaną formą rozrywki. Bez względu na to, czy dzieci grają w gry komputerowe, czy na podwórku z innymi dziećmi w nogę, kosza lub siatę, zabawy dziecięce sprawiają, że dzieci spędzają czas bardziej przyjemnie, poświęcają go na to, co najbardziej sprawia im przyjemność.

Oczywiście w ostatnich latach, coraz częściej dzieci pozostają w domach i grają w gry, które są wydawane na różnego typu konsole, na komputery, na telefony, i na inne urządzenia multimedialne. Dziecięcy świat kręci się wokół nowoczesnych form rozrywki, które zastąpiły i przyćmiły zabawy z dawnych lat.

Kiedyś dzieci spędzały całe dnie na dworze, skacząc na skakankach, grając w klasy, gumę, w berka, budując szałasy, dziecięce bunkry z trawy, i innych materiałów dostępnych na działce. Wraz z rodzicami, od czasu do czasu chodziły na wesołe miasteczka, które były główną atrakcją lata. W ówczesnym czasie, dzieci są przyzwyczajone do tego, że w domu jest komputer, dostęp do Internetu, i do gier komputerowych, których jest mnóstwo w sieci. Również do zabawek skomputeryzowanych, które latają, mówią, chodzą, do telefonów komórkowych, za pomocą których mogą dzwonić, robić zdjęcia, wysyłać wiadomości SMS oraz multimedialne (MMS), kręcić filmiki wbudowaną w telefon kamerą, czy słuchać muzyki MP3. Dzieci są otoczone różnego rodzaju gadżetami, tj. MP4, e-booki, przenośne konsole, które umilają im czas i sprawiają, ze nic im więcej nie jest potrzebne do szczęścia w wolnych chwilach.